Image

Audiobooki przez 60-dni za darmo!

Chcesz czytać więcej, ale brak Ci czasu? A może potrzebujesz inspiracji czytelniczych i łatwego dostępu do książek? Wszyscy mamy te problemy – dlatego właśnie „czytanie uszami” to dobry sposób na zbudowanie nawyku regularnego sięgania po książki, także w formie audiobooków. Zwłaszcza że telefon masz zawsze pod ręką.

 

Teraz dzięki Karcie Mundurowej możesz zyskać 60-dniowy dostęp do aplikacji BookBeat z 40 godzinami słuchania lub czytania do wykorzystania. W BookBeat znajdziesz wiele różnych gatunków książek, których możesz słuchać także offline — gdziekolwiek jesteś i kiedykolwiek chcesz. W BookBeat znajdziesz wiele pozycji związanych z wojskiem, geopolityką czy historią.
 

Książki, które mogą Cię zainteresować

 

Naval – Afganistan na kołach

Afganistan na kołach to kolejna z serii książek Navala opowiadająca o jego wojennych przeżyciach. Tym razem GROM przenosi się z Iraku do Afganistanu, choć w Iraku nadal stacjonują polskie wojska i trwa wewnętrzny konflikt.GROM w Afganistanie funkcjonuje jako samodzielny Task Force w kanadyjskiej strefie odpowiedzialności, w prowincji Kandahar. Afganistan to mozaika kultur, różnorodna ludność wyznająca odmienne wartości i zasady. Operatorzy GROM-u, poza wykonywaniem operacji specjalnych, muszą nauczyć się funkcjonować wśród obcych. Podczas czytania tej książki wraz z Navalem dojedziesz tam, gdzie od bardzo dawna nie widziano człowieka spoza Afganistanu.

 


Krystyna Kurczab-Redlich – Głową o mur Kremla

,,Głową o mur Kremla" to efekt przemyśleń korespondentki, która w latach 1990-2004 mieszkała w Rosji. Utwór można nazwać reporterskim esejem, pełną argumentów mową oskarżycielską. Kreml i rządzący nim W. Putin są tu pokazani jako odpowiedzialni za łamanie praw człowieka, zbrodniczą wojnę w Czeczenii i rozszerzający się autorytaryzm. Autorka, choć jest zawodową reporterką, pokazując niejednoznaczną rzeczywistość Rosji, nie ograniczyła się do przedstawienia faktów z historii tego kraju. Jej książka to opowieść o życiu obywateli, uwikłanych w pokomunistyczną rzeczywistość, straszną biedę, politykę unurzaną w rosyjską propagandę. Utwór przypadnie do gustu temu, kto ma odwagę mówić o Kremlu i jego włodarzach bez półcieni, uporczywie stawiając pytanie: ,,Jakiego trzęsienia ziemi trzeba, by Rosja, oczyściwszy się z tych narośli, stała się normalnym, przyjaznym zwykłemu człowiekowi państwem?"

 


Adam Higginbotham – O pólnocy w Czarnobylu

Takiej książki jeszcze nie było. Adam Higginbotham dzięki licznym wywiadom, a także dostępowi do odtajnionych akt i nieopublikowanych dotąd wspomnień, przedstawia nieznaną historię Czarnobyla. Wątek społeczny przeplata się z naukowym, opowieści o zwykłych ludziach rozgrywają się na tle wyścigu technologicznego. Wstrząsające wydarzenia ożywają na nowo widziane przez naocznych świadków, mężczyzn i kobiety, ofiary i niemych bohaterów. Przejmujący reportaż, który czyta się jak thriller. Ostateczne świadectwo wydarzenia, które na zawsze zmieniło świat. Opowieść o heroizmie, desperacji i rozpaczy. Historia, która jest bardziej złożona, bardziej ludzka i bardziej przerażająca niż wszystkie sowieckie mity. O północy w Czarnobylu to zwieńczenie ponad dziesięcioletniej reporterskiej pracy nad nieznaną historią czarnobylskiej katastrofy – nieopowiedzianą i ukrywaną przez ponad trzy dekady.

Jeśli powyższe tytuły wzbudziły Twoje zainteresowanie, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Na platformie BookBeat, znajdziesz nie tylko te, ale także wiele innych książek. Ta cyfrowa biblioteka oferuje szeroką gamę tytułów z różnych dziedzin – od literatury faktu, przez powieści historyczne, aż po fascynujące biografie i reportaże. To idealne miejsce dla każdego, kto chce poszerzyć swoje horyzonty i zanurzyć się w świat książek bez ograniczeń czasowych i przestrzennych.
 

Karta Mundurowa - więcej niż zwykła karta rabatowa

Karta Mundurowa to nie tylko korzyści finansowe. To przede wszystkim wyraz uznania dla obecnych i byłych pracowników służb mundurowych, weteranów oraz wszystkich, którzy poświęcają się dla dobra Ojczyzny.
 

Jak zacząć korzystać z tych przywilejów?

To proste! Ściągnij aplikację Karta Mundurowa, dokonaj rejestracji i ciesz się zniżkami w BookBeat i u innych partnerów.