Image

Bestsellery taniej z Kartą Mundurową

Jeśli jesteś żołnierzem lub czytelnikiem Defence24.pl, możesz zakupić książki z 10% rabatem w sklep.defence24.pl . Ponadto, dzięki Karcie Mundurowej, masz możliwość cieszenia się 60-dniowym darmowym dostępem do BookBeat. Zapraszamy do zapoznania się z naszą subiektywną listą top 5 książek militarnych, które uważamy za szczególnie wartościowe.

Paweł Makowiec – Rajd pododdziałów lekkich. Studium Taktyczne

Książka "Rajd w działaniach pododdziałów lekkich. Studium taktyczne" autorstwa Pawła Makowca to fascynująca pozycja, które przybliża czytelnikowi tajniki działań rajdowych pododdziałów lekkiej piechoty. Autor, wykorzystując zarówno teorię, jak i praktyczne doświadczenie i prezentuje kluczowe elementy sukcesu w walce małych jednostek. Ta książka stanowi cenne źródło wiedzy dla żołnierzy, entuzjastów militariów i wszystkich zainteresowanych taktyką piechoty. Książkę możesz zakupić w sklepie Defence24. Z Kartą Mundurową masz 10% zniżki.
 
 

Sun Tzu – Sztuka Wojny

"Sztuka Wojny" Sun Zi to wiekowy klasyk oferujący głęboką mądrość strategiczną. Książka, choć napisana wiele wieków temu, nadal dostarcza cennych lekcji w dzisiejszym świecie. Sun Zi analizuje zarówno aspekty wojny, jak i życia, ucząc, jak myśleć strategicznie i radzić sobie z wyzwaniami. To źródło inspiracji dla liderów, zarówno w dziedzinie militariów, jak i biznesu czy polityki. Książka kładzie nacisk na zrozumienie przeciwnika, dyplomację i zarządzanie konfliktami. To lektura obowiązkowa dla każdego, kto pragnie doskonalić swoje umiejętności zarządzania i strategii. Książkę w formie audiobooka znajdziesz na BookBeat. Z Kartą Mundurową masz 60-dniowy dostęp do aplikacji BookBeat z 40 godz. słuchania lub czytania do wykorzystania.

Peter Turchin – Wojna i Pokój, i wojna

Peter Turchin w książce Wojna i pokój, i wojna udowodnił, że zdolność społeczeństwa do wspólnego działania warunkuje powstanie imperium. Wysoki poziom współpracy występuje tam, gdzie ludzie muszą się jednoczyć, by odeprzeć wspólnego wroga. Właśnie ten rodzaj współpracy doprowadził do powstania rosyjskiego i rzymskiego imperium, a także Stanów Zjednoczonych. Proces ten nie może jednak trwać wiecznie, gdy imperia rosną w siłę, bogaci stają się bogatsi, a biedni biedniejsi, konflikt zastępuje współpracę, wskutek czego następuje nieuchronny rozpad. Błyskotliwie uargumentowana i bogata w historyczne przykłady Wojna i pokój, i wojna oferuje nową, śmiałą teorię na temat biegu historii świata. Książkę możesz zakupić w sklepie Defence24. Z Kartą Mundurową masz 10% zniżki.
 

Michał Dudzik – Podstawy strzelania na długim dystansie. Vademecum

Książka "Podstawy strzelania na długim dystansie. Vademecum" autorstwa Michała Dudzika to praktyczny przewodnik, który pomaga początkującym strzelcom rozwijać swoje umiejętności. Autor, doświadczony strzelec długodystansowy, dzieli się w niej swoim bogatym doświadczeniem, pokazując podstawy oraz zachęcając do dalszego samorozwoju w tej fascynującej dziedzinie. Dzięki tej książce czytelnik może zdobyć solidne fundamenty strzeleckie, które pozwolą mu osiągnąć sukces na początku swojej przygody ze strzelectwem na długim dystansie. Książkę możesz zakupić w sklepie Defence24. Z Kartą Mundurową masz 10% zniżki.
 

Niccolo Machiavelli - Książe

"Książka Książek" lub „Książka Władców" to kluczowe dzieło w historii filozofii politycznej, napisane przez Niccolò Machiavellego. Książka oferuje realistyczne i pragmatyczne spojrzenie na politykę, oddzielając ją od moralności. Warto ją przeczytać, aby zrozumieć korzenie makiawelizmu, czyli podejścia, w którym cel uzasadnia środki, oraz aby zgłębić analizę władzy i strategii. Mimo że napisana wieki temu, wiele z treści wciąż pozostaje aktualnych, stawiając trudne pytania dotyczące etyki w polityce i natury władzy. Książkę w formie audiobooka znajdziesz na BookBeat. Z Kartą Mundurową masz 60-dniowy dostęp do aplikacji BookBeat z 40 godz. słuchania lub czytania do wykorzystania.

Dla wszystkich mundurowych i tych, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę, posiadanie Karty Mundurowej to prawdziwa skarbnica i możliwość rozwoju. Książki, które prezentujemy na naszej subiektywnej liście to nie tylko źródło inspiracji, ale także wiedza, która może wpłynąć na skuteczność działań w służbie, a także otworzyć drzwi do lepszego zrozumienia świata i otaczających nas mechanizmów. Niech ta wiedza stanie się fundamentem sukcesu i rozwijania umiejętności, zarówno w służbie, jak i w życiu codziennym. Dzięki Karcie Mundurowej masz dostęp do tej skarbnicy wiedzy, która pomoże Ci osiągnąć więcej i lepiej zrozumieć świat.