Image

Nowy Partner Społeczny Karty Mundurowej!

W Starych Jabłonkach, w Anders, doszło do ważnego wydarzenia dla społeczności mundurowej. Podpisano porozumienie, na mocy którego Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion – Oddział Leśnik Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion (Legion Leśnik) stało się nowym partnerem społecznym Karty Mundurowej. Partnerstwo ma na celu wspieranie byłych i obecnych funkcjonariuszy służb mundurowych oraz promocję honorowego krwiodawstwa. 

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion – Oddział Leśnik 

Organizacja prowadzi różnorodne akcje krwiodawstwa, angażując się w kampanie edukacyjne i charytatywne na rzecz lokalnych społeczności. Legion Leśnik organizuje wydarzenia, które mają na celu promowanie zdrowego stylu życia, ochrony środowiska oraz szerzenie świadomości na temat znaczenia krwiodawstwa. 

Współpraca z Kartą Mundurową to kolejny krok w ich misji wspierania społeczeństwa poprzez aktywne działania prospołeczne. Partnerstwo to pozwoli na zintegrowanie wysiłków obu organizacji w promowaniu honorowego krwiodawstwa oraz wsparciu dla funkcjonariuszy służb mundurowych. 
 

Koordynator Oddziału Leśnik Klubu HDK Legion, Łukasz Auguścik o głównych celach organizacji i podpisanym porozumieniu: 

„Naszym głównym celem jest pomoc w zaspokajaniu potrzeb na krew. Nasze działania wspierają Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, a przez to wszystkie szpitale na Warmii i Mazurach. 

Robimy wszystko co w naszej mocy, aby nie zabrakło krwi potrzebującym. Obecnie ciężko jest zachęcić ludzi do oddawania krwi, zwłaszcza tych, którzy do tej pory jeszcze jej nie oddawali. Często bywa tak, że ktoś decyduje się na podzielenie się tym bezcennym lekiem dopiero wtedy, gdy zaistnieje potrzeba krwi w jego bliskim otoczeniu. 

W naszych działaniach dużo uwagi poświęcamy dbaniu o dawców. Dzięki wsparciu naszych partnerów możemy zachęcać do oddania krwi rozdając różnorodne, drobne upominki,  a przede wszystkim organizując konkursy z wartościowymi nagrodami dla dawców. Zdajemy sobie sprawę, że jeżeli ktoś decyduje się na oddanie krwi, to nie robi tego dla jakiegoś gadżetu, który potem otrzyma. Robi to po to, aby uratować komuś życie i taka świadomość daje największe satysfakcję z oddawania krwi. Przekazując drobne upominki na każdych naszych akcjach chcemy odwdzięczyć się choć symbolicznie dawcom za poświęcony czas i oddaną krew. 

Przystąpienie do tego programu da nam możliwość zarówno do przyciągnięcia uwagi potencjalnych dawców i zachęcenia ich do podzielenia się krwią, jak i uhonorowanie tych cichych bohaterów, którzy codziennie bezinteresownie ratują życie swoich bliźnich. 

Możliwość przystąpienia Leśników do programu jest dużym wyróżnieniem, ponieważ choć nosimy mundur to nie wpisujemy się w grupę służb mundurowych. Leśnicy wypełniając swą codzienną służbę, dbają o otaczające nas lasy, prowadząc w nich trwale zrównoważoną gospodarkę leśną, przez co zapewniają zdolność wypełniania przez lasy ich wszystkich bardzo ważnych funkcji”. 

Karta Mundurowa 

Karta Mundurowa to inicjatywa mająca na celu wsparcie osób, które poświęciły swoje życie zawodowe na służbę w formacjach mundurowych, takich jak policja, straż pożarna, służby graniczne, wojsko, czy służby ratownicze. Program  skierowany jest zarówno do obecnych, jak i byłych mundurowych oferując im szereg korzyści i ulg w ramach podziękowania za ich trud i zaangażowanie. Posiadacze Karty Mundurowej mogą korzystać z licznych przywilejów, takich jak zniżki na usługi zdrowotne, turystyczne, oraz na różnorodne produkty i usługi.  

Karta Mundurowa jest również odpowiedzią na potrzebę większego docenienia roli, jaką odgrywają służby mundurowe w naszym społeczeństwie. W czasach, gdy wyzwania związane z bezpieczeństwem i porządkiem publicznym są coraz większe, niezwykle ważne jest, aby funkcjonariusze czuli, że ich praca jest doceniana. 

Jak zacząć korzystać z tych przywilejów? 

To proste! Ściągnij aplikację Karta Mundurowa, dokonaj rejestracji i ciesz się zniżkami! 

App-Store-Badge-Pobierz-Karta-Mundurowa  Google-Play-Badge-Pobierz-Karta-Mundurowa