Mundurowi z Warmii i Mazur ze zniżkami!
W malowniczych Starych Jabłonkach, w hotelu Anders, podpisano istotne porozumienie pomiędzy Radą Wojewódzkiej Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych w Olsztynie a programem Karta Mundurowa. Celem tej inicjatywy jest zapewnienie dodatkowego wsparcia dla funkcjonariuszy i ich rodzin.
Federacja zrzesza kilka ważnych organizacji, które reprezentują różne służby mundurowe. Porozumienie zostało podpisane z:
- Warmińsko-Mazurskim Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów w Olsztynie (W-M ZW NSZZ)
- Warmińsko-Mazurskim Zarządem Wojewódzkim Związku Zawodowego Strażaków „FLORIAN” (ZW ZZS Florian)
- Zarządem Oddziałowym Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej w Kętrzynie (NSZZ FSG przy W-MOSG),
- Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa - Zarząd Okręgowy w Olsztynie (NSZZ FiPW),
- Zakładową Organizacją Izbową Związku Zawodowego Celnicy PL w Izbie Administracji Skarbowej w Olsztynie (Celnicy.pl)
- Stowarzyszeniem Honorowych Dawców Krwi Legion – Oddział Leśnik Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion (Legion Leśnik).
Wcześniej do programu Karty Mundurowej jako pierwsze miasto w Polsce dołączył Olsztyn, a Visit Olsztyn i Karta Mundurowa połączyły siły by wesprzeć mundurowych.
Karta Mundurowa oferuje szeroki wachlarz korzyści, które czynią życie łatwiejszym i bardziej komfortowym dla byłych i obecnych mundurowych oraz ich rodzin. Dzięki niej, można skorzystać z atrakcyjnych zniżek na produkty i usługi wielu renomowanych partnerów, takich jak sklepy sportowe, hotele, centra rekreacyjne, a nawet strzelnice. Program ciągle się rozwija, przyciągając nowych partnerów, którzy doceniają trud i poświęcenie służb mundurowych. Ta wyjątkowa karta jest symbolem uznania i wsparcia dla tych, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo.
Piotr Małecki, Prezes Grupy Defence24, podkreśla: „To idea, która zdobywa popularność na całym świecie. Chcemy wspierać was i wasze rodziny nie tylko podczas służby, ale również poza nią.”
Porozumienie nieprzypadkowo zostało podpisane w Hotelu Anders. Wyobraź sobie, że po ciężkim dniu służby, możesz zrelaksować się w jednym z najlepszych hoteli na Mazurach, korzystając z atrakcyjnych zniżek na noclegi ze śniadaniem. Dzięki dołączeniu hotelu Anders do programu Karta Mundurowa staje się to rzeczywistością.
Daniel Błaszkiewicz, dyrektor generalny hotelu Anders, z entuzjazmem mówi o inicjatywie: „Powinniśmy doceniać służby mundurowe w Polsce. To dla nas ogromna radość móc gościć funkcjonariuszy w naszym hotelu. Ich obecność sprawia, że czujemy się bezpieczniej, a zarazem możemy wyrazić naszą wdzięczność.”
Program Karta Mundurowa to więcej niż tylko atrakcyjne rabaty. To inicjatywa, która buduje mosty między społeczeństwem a służbami mundurowymi. To uznanie dla ciężkiej pracy, jaką codziennie wykonują mundurowi, dbając o nasze bezpieczeństwo.
Mł. Insp. Sławomir Koniuszy, przewodniczący Rady Federacji, zwraca uwagę na długofalowe korzyści: „To jest oferta, która z tak wielkim rozmachem jest budowana. Myślę, że będzie wzorem do naśladowania dla rządzących, żeby stała się czymś w rodzaju programu dla dużej rodziny czy systemowo się tutaj włączył rząd jako hołd dla munduru i ofiarności”.
Karta Mundurowa jest również odpowiedzią na potrzebę większego docenienia roli, jaką odgrywają służby mundurowe w naszym społeczeństwie. W czasach, gdy wyzwania związane z bezpieczeństwem i porządkiem publicznym są coraz większe, niezwykle ważne jest, aby funkcjonariusze czuli, że ich praca jest doceniana. Inicjatywy takie jak Karta Mundurowa nie tylko oferują konkretne benefity, ale również stanowią formę uznania i wdzięczności za ich codzienny trud i poświęcenie. To dowód na to, że społeczeństwo pamięta o tych, którzy każdego dnia stoją na straży naszego bezpieczeństwa, i jest gotowe wspierać ich nie tylko słowami, ale i konkretnymi działaniami.